ساخت باغ در کرج | طراحی فضای سبز | ایده سازان

اصول طراحی باغ ویلا: برای طراحی باغ ویلا های ساده شیک و مدرن با استقاده کردن از متریال های چوبی و استفاده نمودن از گل و گیاهی که با منظره های چوبی تناسب دارند به کار گرفته شود . بنابراین در زمانی که ساختمان و بنای ما ساختاری فلزی و یا بتنی دارد باید از گیاه و درخت هایی و گل هایی که متناسب با متریال ساختمان در طراحی کردن ویلا و باغ استفاده شود .

اصول طراحی باغ ویلا | بازسازی ساختمان کرج | ایده سازان

برای همین اکثریت مردم تمایل دارند تا در طراحی باغ ویلای خود از متریال ها و مواد مصالح سنتی و کلاسیک استفاده کنند .

تا نتیجه یپروژه به سمت سبک قدیمی و نوستالژیک برود . برای طراحی کردن چند مدل سبک وجود دارد که برای انتخاب سبک ابتدا باید تمام ان ها را دانست تاطبق سلیقه و علاقه ی خود ان را انتخاب کنید ,

طراحان مجموعه ایده سازان با توجه به سلیقه و پیشنهاد مشتری با تلفیق ایده های خود شروع به طراحی کرده و تیم اجرای این مجموعه پس از اتمام کار اقدام به اجراء پروژه می کنند .

ساخت و ساز ویلا کرج

سبک های موجود در زمان امروزه , عبارت اند از : سبک مدرن _ سبک کلاسیک _سبک های روستیک و سبک های سنتی و…

اصول طراحی باغ ویلا | بازسازی ساختمان کرج | ایده سازان

اگر طراحی باغ شما سبک مدرن داشته باشد میتوانید مجاور باغچه و درخت ها از فلاور باکس ها . و پرگولاهایی از جنس شیشه و یا فلزی و یا ترموود و با استفاده از شومینه های گازی جدید و مدرن استفاده شود .

برای یک باغ ویلای به سبک کلاسیک معمولا از متریال های سنگ استفاده می کندد .

تمامی المان های باغ سنگ هستند و بسیار شیک و کلاسیک می شود مثل قصر های افسانه ای یا به عنوان مثال مثل کاخ های سلطنتی می شود .

راه های ارتباطی سنگی و الاچیق هایی از جنس سنگ و شومینه و یا در صورت وجود داشتن برکه و یا ابنما وسط باغ استفاده از پل ارتباطی سنگی بر روی برکه و غیره .

بازسازی ساختمان کرج

سبک روستیک

برای سبک های روستیک بیشتر از چوب های کنده ای استفاده می شود مثل نیمکت های داخل باغ و الاچیق باغ و میزهایی که در باغ استفاده می شود از الوار های چوبی و کنده های ضخیم و قطور درست می شود .

شومینه های گازی با نماهای هیزمی در این نوع از طراحی ویلا در سبک روستیک میتوان مشاهده کرد . البته بستگی به سلیقه ی مشتری می باشد که از کدامین سبک در طراحی استفاده شود .

شرکت مجموعه ایده سازان با تیمی متخصص و کاربلد و مجرب میتواند پاسخ گو تمامی سلیقه ها و سبک های طراحی در معماری باشد .

ساخت باغ در کرج

اصولی که باید در طراحی باغ ویلا رعایت شود , عبارت اند از :

  • 1 _  بازدید از زمین و ثبت ابعاد زمین باغ .
  • 2 _ توجه داشتن به جهت غروب و طلوع خورشید
  • 3 _ جا نمایی نمودن ویلا و ابنما و استخر و زمین های بازی و تمامی فضاهای دیگر
  • 4 _ طراحی نمودن راه های ارتباطی بین فضاها در باغ
  • 5 _ انتخاب نوع متریال در فضاهای داخلی و خارجی ویلا
  • 6 _ نور پردازی در محیط خارجی ویلا و داخلی ویلا

برای فضاهایی با کاربری هایی مثل باغ رستوران و یا باغ تالار ها وجود نهر و فضایی برای آب و ابنما الزامی است زیرا صدای آب حس ارامشی را به مردم انتقال می دهد . همچنین وجود فضای سبز با گل و گیاه تزیینی در زیبایی فضا خیلی تاثیر گذار است .

برای نورپردازی در فضای محوطه ی باغ در شب نما و جلوه ای به محوطه می دهد و باعث میش ود راه های ارتباطی در فضا نمایان شود . همچنین وجود زمین های بازی برای کودکان و بزرگ سالان امری لازم است مثل زمین والیبال و زمین تنیس و غیره

میتوان برای ساخت استخر برای ویلا در داخل و یا در بیرون از ویلا ساخت .

که ساخت استخر در داخل و یا خارج از ویلا هم سلیقه ای می باشد و به خود مشتری بستگی دارد .

البته میتوان پشت ویلا را برای حفظ محرمیت استخر طراحی نمود و ورودی به استخر را از دیوار شیشه ای سرتاسری استفاده کرد و با نصب درب کشویی شیشه ای به زیبایی و جلوه پیدا کردن نمای داخلی خانه و ویلا کمک نمود .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *