طراحی روف گاردن | بازسازی آپارتمان در کرج | ایده سازان

روف گاردن چیست:  اول بریم سراغ این که روف گاردن چیست و بعد از آن به سراغ نحوه ساخت و ساز آن می رویم .

روف گاردن چیست | طراحی آپارتمان در کرج | ایده سازان

اسم دیگر روف گاردن ، فضای سبز بر روی پشت بام می باشد . همان طور که از اسم روف گاردن می فهمیم این سازه می تواند روی پشت بام یا حیاط و … راه اندازی شود و مورد استفاده قرار بگیرد .

در روف گاردن ما می توانیم ، از گیاهان در ارتفاعی بالاتر از خاک و زمین به طوری مصنوعی و دکوری قرار گیرد .

مثل کف لابی ساختمان ها که سقف پارکینگ را می سازند ، و کف حیاطی که بر روی آن پارکینگ ساخته شده است و ممکن نیست روی زمین بتوان کاشن گیاه را داشته باشیم . در روف گاردن می توانیم با قرار دادن چند گل دان بر روی پشت بام می تواند با گسترش یافتن تبدیل به باغ و فضا های سرسبز بزرگ و یا پارک شود .

چگونگی روف گاردن مورد نظر شما به عامل هایی چون ، سازه ساختمان ، کار بری ، ویژگی های هوایی و ناحیه دارد و البته به سلیقه و خواسته شما هم بستگی دارد . عامل هایی که گفته شد هر کدام به روش های مختلفی طراحی و ساخته می شود . چهار مدل روف گاردن داریم ، روف گاردن گسترده ، روف گاردن متمرکز و روف گاردن پرتابل و مدولار هستند .

روف گاردن چیست | طراحی آپارتمان در کرج | ایده سازان

در واقع روف گاردن گسترده شیوه ای است ، که شما در آن تقاضا دارید بیشتر سر سبز باشد یعنی پشت بام تان چمن کاری شود . نحوه ساخت روف گاردن بعد از ایزولاسیون و زیر سازی درست پشت بام و تعبیه راهی برای خارج کردن آب ، و بعد بام امادگی لازم را برای کاشت پیدا می کند . در روش روف گاردن متمرکز شما می توانید بعلاوه چمن از ، بوته ها و درختان تازه پر نشاط هم در پشت بام بکارید . در روش روف گاردن متمرکز عق کاشت زیاد تر و طول عمر سر سبزی بیش تر می باشد .

مزایای روف گاردن پرتابل – مدولار در مقایسه با روش متمرکز :

این دو روش نکته ای دارد که پیش از انجام این روش روف گاردن تان باید از استحکام ساختمان اطمینان حاصل کنید . باید در نظر داشته باشید با ایجاد و ساخت روف گاردن

در پشت بام ساختمان در برابر فشار ناشی از روف گاردن مستحکم است یا خیر .

ساخت باغ در کرج

اگر اطلاعات کافی از روف گاردن را ندارید و شما از مقاومت ساختمان تان بی خبر هستید و احتمال می دهید ممکن است فکر خوبی نباشد به شما پیشنهاد می شود

از روش مدولار – پرتابل پیش بروید . بخواهیم روان و ساده بگوییم ، با استفاده از گل دان ها و فلاور باکس های حاضری برای ساخت روف گاردن تان استفاده کنید .

گل دان ها بسته به نوع گیاه ، می توانند فضای سر سبز بیشتری و می توانید درختچه های تازه و پر و بلند در روف گاردن تان داشته باشید .

طراحی روف گاردن :

این کار باید توسط کار فرما انجام شود ، زیرا پارامتر هایی دارد مثل میزان تحمل و فشار بر ساختمان ، جهت تابش خورشید و باد ،

استفاده صحیح از فضای موجوده ، و مهم ترین آن رضایت مشتری از طرح می باشد .

برای کشیدن طرح ها از نرم افزار هایی استفاده می شود . به این گونه طراحی ، طراحی پلان ویلا می گوییم .

طراحی پلان ویلا بسیار ویژه باید صورت گیرد زیرا اگر در آن خطایی شود اثرات و صدمات غیر قابل جبران برای ساختمان صورت می گیرد .

باید اول ببینیم مشتری و ساختمان چه نوع روف گاردنی را طلب می کند .

بازسازی آپارتمان در کرج

آیا باید روف گاردن ، روف گاردن متمرکز ، روف گاردن گسترده ، و یا روف گاردن سبک مدرن و یا کلاسیک ساخته شود .

در پلان روف گاردن تماما باید دقیق و کامل بررسی و طراحی شود .

جهت تابش خورشید و باد ، میزان تحملی ساختمان در برابر فشار ناشی از ساخت روف گاردن ، همه باید در نظر گرفته شود .

جزییات به دو دسته تقسیم بندی می شوند . دسته اول ، دسته دکوری و تزیینی می باشد ( اشیا ، زیبا سازی ) و دسته دوم ، سیستم های فنی را دارا می باشد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *